дебет-кредит

psychologist

дебет-кредит

Повідомлення psychologist » 28.12.2015 09:54:27

Шановні гості форуму! У цьому тематичному розділі ви можете звернутися до психолога за консультацією, розглянути складні для вас ситуації, поставити запитання, поділитися важливими для вас речами та отримати на них відгук. Дотримання професійної етики, розуміння, доброзичливість та гумор – гарантовано!
Для початку представляємо гумористичний діалог у кабінеті психолога :)

Дебет-кредит

Рік тому я приходжу до психолога, яке там приходжу, влітаю, ляскаючи дверима, без попереднього запису. Падаю в крісло і пів години ридаю про свої проблеми. Наприкінці резюмую, життя - відстій, Василь нікчема, повітряні кульки не радують, як жити, прощайте назавжди.
А, доктор, молодець, по перше, не перервав мене жодного разу, по-друге, взагалі на дідуся Мороза схожий. І відповідає:
- Жінко, не ридайте, ви ось про бухгалтерський облік чули? Так життя воно, як баланс: актив, пасив, якщо звідки що вибуло, то десь прибуло, адже так баланс працює? Наприклад, ви з Василем холодильник купили?
- Ну купили, - схлипую я.
- Це все активи, грошей менше, основних засобів, холодильників більше.
- Нііі, - кажу, - ви мені про інше, про нематеріальні активи розкажіть. Ось Василь мені вчора сказав, що йде, забирає кошик, картину, картонку і маленьку собачку раритетної породи, а заодно квартиру і кучера з каретою. Як бути?
- І добре, говорить доктор, нехай бере. Картину охороняти треба, кучера годувати, лису собаку ви і так за тварину не вважали, тепер у вас замість активного Василя в пасиві є капітал: життєвий досвід і сарказм. Знову ж довгострокові зобов'язання.
- Що, зобов'язання? - запитую.
- А те, що вони меншими стали. До свекрухи, напевно, їздили?
- Їздили, - шепочу я.
- Товаришів по роботі терпіли?
- Тамбовський вовк їм товариш, - шепочу ще тихіше.
- Ну от, відмінно, - говорить доктор. - У наявності істотна економія життєвої сили. Зараз валюту балансу збільшите, засобів заощадите - у розділі доходи майбутніх періодів, життєвим досвідом скористаєтеся і - The king is dead. Long live the king. - Король мертвий. Хай живе король.
- Ну, добре, - витираю я підсохлі сльози, - спасибі, докторе, полегшало, куди вам гонорар покласти, в актив чи в пасив?
- А я не доктор, - ображено сказав доктор, - я Петров, аудитор. Ось баланс йому річний роблю. Доктор завтра буде, жінка. (с) Раїса Салант-Карпінська

Ось така історія трапилася з однією із героїнь фейсбука, яку вона і виклала у мережі.
А чи маєте Ви власний досвід спілкування з психологом?
Чи зверталися до нього зі своїми проблемами?
Якщо так, то на що було схоже ваше спілкування?
Чого у ньому було більше - смішного чи драматичного? Чи, може, ділового?
А чи просто ви розмовляли як старі добрі друзі?

Зображення

Богдана

Re: дебет-кредит

Повідомлення Богдана » 27.01.2016 19:06:42

Практики звернень до психолога, як спеціаліста - не маю. Але я вважаю, що в кожного з нас в житті трапляються такі ситуації, коли нам просто необхідна длюдина, яка б могла просто вислухати і стати твоїм другом на одну годину.

Ірина Попович

Повідомлення Ірина Попович » 12.02.2016 20:50:52

Кожен з нас потрапляв у життєві ситуації, коли так хотілося виговоритися, пожалітися на життя чи проблеми.Ми шукали співрозмовника по принципу тимчасового пасажира. Сьогодні довірився співрозмовнику - завтра можу його ніколи не зустріти в житті. Але проблема не зникає.Тому потрібен спеціаліст - психолог.Чудово, якщо така можливість є і ти потрапиш в надійні руки.
Особисто я з психологами спілкувалася лише у загальній аудиторії. Індивідуально - не було можливості. Але дуже цього потребую.

Галина Мельниченко

Повідомлення Галина Мельниченко » 29.02.2016 08:44:33

Виговоритися це добре. Але треба знати ще й де, й перед ким .

Ольга Горбач

Повідомлення Ольга Горбач » 05.04.2016 15:09:00

У кожного психолога повинен бути обов'язково свій психолог, щоб перш за все не було емоційного вигорання і професійної деформації. Зверталася за допомогою до колеги, дуже приємно, коли тебе можуть вислухати і, що не менш важливо, почути!!! Дуже легко спілкуватися з людиною, яка імпонує тобі, зосереджена на тобі, а не на побутових проблемах. На консультації у психолога було емоційно, розмова була відверта і без "масок". Мій психолог є людиною, який баче межу між комічним та трагічним, знає де потрібно дозволити плакати, а де і посміятись, лавірує в залежності від ситуації та мого стану.

ljuljal21

Повідомлення ljuljal21 » 06.04.2016 11:26:28

досвід спілкування з психологом маю, навіть не одним. на щастя цей досвід дуже позитивний! побільше б таких майстрів!

Helen

Повідомлення Helen » 13.04.2016 14:56:31

Всі мої ситуації спілкування з психологами відбувалися у рамках навчального процесу: це були в основному тренінги з підвищення професійної майстерності присвячені різним темам. Треба сказати, що всі ці спеціалісти були справжніми професіоналами своєї справи. Хоча, погоджусь з думкою, що в кожного психолога повинен бути свій психолог, адже особистісні проблеми, професійне вигорання ще ніхто не відміняв. Тому, замислюся про спілкування з психологом у рамках "психолог-клієнт".

Повернутись до “Психологічна консультація”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: 1 і 0 гість